Domů Elektronika Regulace Návrh DPS Elektrikářské práce Instalatérské práce Řemeslnické práce Solární systém Kontakty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulátor DR2013

 Tento regulátor slouží pro možnost ovládání i velmi složitých regulačních systémů. Regulátor obsahuje 8 nezávislých spínacích reléových výstupů a 4 reléové přepínací výstupy. Dále obsahuje 8 digitálních vstupů a 6 analogových vstupů pro teplotní čidla.

                  

Parametry regulátoru

Napájecí napětí

~230V

Krytí IP

42

Silové výstupy

8x2A + 4x5A

Maximální spínaný proud

5A

Digitální vstupy 

8x12V

Analogové vstupy

6 x vstup pro čidlo LM35DZ, TMP36

 

 

 

Regulátor dále obsahuje obvod reálného času, takže lze v regulátoru nastavovat jednotlivé časové plány pro různé topné okruhy. Regulátor automaticky hlídá přechod zimního a letního času, přestupné roky ajn.

 

Jádrem celého regulátoru je mikroprocesor ATmega128. Jako zobrazovací jednotka slouží LCD displej 2x16 znaků. Ovládání regulátoru se provádí pomocí různě čtyř tlačítek.

Regulátor lze udělat i s venkovním teplotním čidlem a ekvitermním algoritmem pro nastavení teploty. Jednoduchý popis principu používaného algoritmu je zde.

 

Jelikož už není v mých silách popisovat všechny vytvořené možnosti použití regulátoru, uvedu pouze stručně několik vytvořených algoritmů s návody které byli vytvořeny na jejich obsluhu.

 

1)  Zákaznický regulátor pro ovládání kotle na peletky, krbových kamen, nabíjení AKU nádoby a ohřev TUV. 

 

 

 

Foto

Sestavuji aktuální kalendář ...

Zajímavé stránky:

BEN – technická literatura

 

Spolupracujeme

Montáž elektro Brno:

Montáž TZB:

Výroba kotlů

ATOMA


Aktualizováno:17.01.2015 11:09:58                                    pazi@seznam.cz                                                              Pazour Zbyněk