Domů Elektronika Regulace Návrh DPS Elektrikářské práce Instalatérské práce Řemeslnické práce Solární systém Kontakty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digitální šesti-kanálový teploměr

 

Digitální šesti-kanálový teploměr je určen pro zobrazení až šesti teplot v topných systémech. Teploměr je postaven na mikroprocesoru ATmega8. Pro zobrazení teplot opět slouží displej 2x8 řádků. Jednotlivé teploty se na displeji střídají v periodě 2 sekund. S tím, že teploty rolují ze spodu na horu. Každá teplota je tedy zobrazena 2 sekundy na spodním řádku a dvě sekundy na vrchním řádku. Použitá teplotní čidla jsou typu LM35DZ, které zobrazí teploty cca od 0,1°C do 100°C.

Program regulátoru je vytvořený tak, že si sám detekuje počet připojených čidel a podle tohoto počtu se řídí zobrazení na displeji. Teplotní čidla se však musí zapojovat v souladu od jedné do šesti. Pokud zapojíme jedno čidlo na první kanál a druhé na šestý, teploměr nám bude zobrazovat všech šest teplot, protože detekuje připojené čidlo na šestém kanálu.

Teploměr má vytvořené dvě softwarové verze. První z nich obsluhuje šest stejných čidel typu LM35DZ s pracovní teplotou od 0°C do 100°C. Druhá  verze softwaru je připravena pro zapojení na první kanál odlišného teplotního čidla, které snímá teplotu cca od -40°C do 70°C. Toto teplotní čidlo lze využít především pro zobrazení venkovní teploty. Na dalších 5 kanálů se připojují standardní čidla LM35DZ.

 

Připravuji: V budoucnu - cca za dva měsíce dokončím verzi teploměru, která bude umět komunikovat pomocí modulů Connect One přes drátový ETHERNET, popřípadě bezdrátovou síť WiFi s počítačem. Pomocí webového prohlížeče bude možné zobrazit aktuální teploty, minimální, maximální a průměrné denní teploty, dále pak minimální, maximální a průměrné teploty za dané období.  Náhled na rozpracované Webové rozhraní je zde:  WEB

Moduly Connect One jsou však poměrně drahé a tak teploměr s touto komunikací vyjde o cca 2000 korun dráž.

Foto

 

 

Sestavuji aktuální kalendář ...

Zajímavé stránky:

BEN – technická literatura

 

Spolupracujeme

Montáž elektro Brno:

Montáž TZB:

Výroba kotlů

ATOMA


Aktualizováno:17.01.2015 11:09:58                                    pazi@seznam.cz                                                              Pazour Zbyněk